17 Ocak 2022 Pazartesi
Duyurular

BİR DEİSTİN* GALİBİLERE YAZDIĞI YAZI

Her zaman dedim yine söylüyorum. Keşke herkes üslubu düzgün, Galibiler kadar sabırlı, Galibiler kadar iyi niyetli olsa, eminim o zaman dünyada kötülük diye bir şey kalmazdı.

Eğer şu forumda eskisi gibi yazılar yazıp İslamiyet’in bize göre yanlışlarını göstererek eleştiri yapmıyorsak, hatta aşağılamıyorsak, siz Galibilerin sabrının, iyi niyetinin hatırınadır. Eğer sizler bu forumda olmasaydınız hiç hızımızı kesmeden, hatta daha ateşli bir şekilde eleştirilerimize devam ederdik, ama şu an yapamıyoruz. Çünkü İslamiyet’i eleştirmek (Galibileri de) eleştirmek olarak algılıyoruz ve sizleri eleştirecek kötüleyecek en ufak bir sebep yok elimizde.

Allah sizlerden razı olsun. (Sizlerden razı olmayacaksa bu dünyada razı olunacak insan yoktur) Bu sözde Müslümanlara karşı Allah yar ve yardımcınız olsun.

Herkes sizler gibi olsa dünyada inançsız kimse kalmaz. Tebrik ediyorum hepinizi. Ben ve benim gibi düşünen birkaç arkadaş artık din bölümünde bize göre yanlış bulduğumuz konuları eleştiren yazılar yazmıyoruz. Başta Galibi arkadaşlar olmak üzere, inanan ve tek amacı inandığı dini samimi bir şekilde yaşamak olan Müslüman arkadaşların incinmesinden korktuğumuz için artık eleştiri niteliğinde yazmama kararı aldık. Bir kere daha diyorum!  Böyle bir kararı almamızdaki en önemli faktör Galibi arkadaşların incinmesini istemememizdendir. Yoksa hızımızı hiç kesmeden eleştirmeye devam ederdik.

Yukarıda Allah var ve O şahittir (Halk deyimi olduğu için yukarıda diye söyledim) Aylardır bu foruma giriyorum ve zamanımın yaklaşık % 95’ini din bölümünde geçiriyorum, Galibi arkadaşların yazdıklarını okudukça hayretler içinde kalıp bu nasıl bir sabırdır, bu nasıl bir terbiyedir, bu nasıl bir insan sevgisidir diye hayretler içinde kalmışımdır ve her zaman keşke şu arkadaşların özelliklerinin l00’de 1’i bende olabilse diye iç çekmişimdir.

Galibileri tanıdıktan sonra Müslümanlığa ve Müslümanları karşı olan bakış açım 180 derece değişti ve şuna inandım ki, eğer tüm Müslümanlar olaylara Galibiler gibi bakabilse onlar gibi hümanist olabilseler insana insan olduğu için değer verebilseler, dünyada inançsız diye tek bir kişi bile kalmaz kötülüğün sonu gelir, dünyada savaş (din savaşı) diye bir şey kalmazdı.

Bu arkadaşların inandığı bir Şeyhleri var, çok merak edip hayat hikâyesini okudum bu Muhterem zatın ve Galibi arkadaşların foruma taşıdığı fikirlerini okudum, tek bir tane aykırı fikirlerini görmedim. İnsanlar arasına kin tohumlan yerine sevgiyi, savaş yerine barışı parçalanma yerine birleşmeyi anlatıyor.

Önemli olan Galibi arkadaşların benim bakış açımı değiştirmiş olmaları ve artık İslamiyet’le alakalı bir şey yazarken bir yerine birkaç kere düşünüp; Acaba bu yazacaklarımdan incinebilecek kişiler olabilir mi? diye kendimi sorguya çekmemi sağlamalarıdır.

Allah’ın selamı üstünüze     olsun. (Az daha yazsam Müslüman olacağım korkusuyla uzatmıyorum)

Yazının Alıntı Yapıldığı Yer: www.turkforum.net Galibilik Bölümü 112 Nolu Sayfa 1523 Sayılı Yazı.

http://urww.tıırkforum.net/showthread.php?t=518505&page= 102 (Internet Erişim Linki)

*(Deist: Allah ‘a inanan, Peygamber ve Kitaplara inanmayan kişi)

Diğerleri

31 MART 2020 TARİHLİ GALİBİ SOHBETİ

KADİRİ RUFAİ VE GALİBİ ŞEYHİ H.ALİ YETKİNŞEKERCİ EFENDİ’NİN 31 03 2020 TARİHİNDE EVDEN YAPMIŞ OLDUĞU …